Šie metai Alytaus kultūriniame lauke – kaip niekad intensyvūs. Šalia nacionalinio lygio renginių yra ir daugybė bendruomeninių iniciatyvų, kurios svarbios čia gyvenantiems miestelėnams. O naujos ES investicijos – svarbus žingsnis regionų kultūrai. Remiantis jomis bus užtikrinamas viešųjų paslaugų prieinamumas, pritaikant miestų teritorijas kultūros, švietimo, sveikatos paslaugų pasiūlai didinti. Taip ne tik Alytuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose bei regionuose atsivers galimybės dar aktyviau dalyvauti ir mėgautis kultūriniu gyvenimu. Didelis dėmesys bus skiriamas ir mokiniams – jų pažangai bei patirtims. Todėl „Naujos 7,5 mlrd. Eurų investicijos: kultūringai Lietuvai”  renginys ketvirtadienį  (09.vyko  ir Alytuje, Jaunimo parke. Renginyje miestelėnų laukė išmani viktorina su prizais, diskusija ir nemokamos pramogos – dronų lenktynės, raktų pakabukų iš perdirbtų riedlenčių dirbtuvės, batutai vaikams. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje palapinėje, skirtoje Europos jaunimo metams, miestelėnų laukėme ir mes , EUROPE DIRECT Alytus centras su Alytaus Alytaus A.Ramanausko- Vanago gimnazijos MEP komandos nariais Novile ir Salvijum Rasimavičiais ir Evelina Aleksandravičiūte. Su renginio dalyviais diskutavome apie daug ką:Europos jaunimo metus, kultūrą, mokiniai dalijosi patirtimi.

Renginį vedė ir vakarop alytiškius linksmino Vidas Bareikis . Renginyje dalyvavo ir finansų ministrė G. Skaistė, kuri su visiems alytiškiams gerai pažįstama Alytaus miesto teatro direktore Inesa Pilvelyte, riedlenčių dirbtuvių įkūrėju Simonu Sonkinu ir Alytaus Jotvingių gimnazijos direktoriumi Donatu Vasiliausku diskututavo apie tai,  kodėl svarbu nuo mažų dienų diegti kultūrinį ugdymą regionuose. Ministrė taip pat miestelėnus supažindins su nauju 2021–2027 metų investicijų periodu.

Naujos 7,5 mlrd. Eurų investicijos: kultūringai Lietuvai” yra antrasis iš renginių ciklo „NAUJOS, 7,5 MLRD. EURŲ INVESTICIJOS“. Penkiuose šalies miestuose vykstančiuose renginiuose siekiama regiono gyventojus supažindinti su naujomis ES investicijomis bei jų suteikiamomis naudomis regionui. Finansų ministerijos organizuojami renginiai taip pat vyks Marijampolėje, Telšiuose ir Tauragėje, o pirmasis renginys jau įvyko Utenoje. Renginys finansuojamas Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis.