Nuo balandžio 25 dienos, Alytaus kultūros centre, bus eksponuojama ukrainiečio kario- savanorio Artemo Azarovo(1995 – 2022) tapybos darbų paroda – joje vaizduojami žuvusio karininko darbai, tapyti net ir fronte. Artemas Azarovas (slapyvardis „Dailininkas“) buvo dalinio „Fraikor“ būrio vadas. Deja, dailininkas žuvo 2022 metų kovo 5 d. gindamas savo gimtąjį Charkivo miestą nuo rusų okupantų. 2020–2021 m. bendradarbiavo su „Diurerio“ galerija Charkive, dalyvavo parodose Kirovohrado srities dailes muziejuje, Karpatu regiono etnografijos ir ekologijos muziejuje Jaremčeje ir Huculu regiono Kosivo muziejuje, taip pat parodoje „Ukrainos nacionalinis herojinis paveldas“ Charkive.
2023 m. dailininko darbai buvo eksponuojami Padujoje vykusioje parodoje „Ukrainos menas Italijoje“, surengtos dvi personalinės parodos Charkive ir Miunchene. Artemas Azarovas turėjo mažai laiko talento tobulinimui, bet jo paveiksluose yra tai, kas daugeliui šiuolaikinių menininkų neprieinama: juose yra ryžtingų veiksmų užgrūdinta idėja. Jaunojo ukrainiečių menininko tapybos parodoje iš viso eksponuojamas 21-as paveikslas: natiurmortai, peizažai, bet daugiausia portretai. Būtent portretuose labiausiai įsispaudęs karo pėdsakas – veiduose ryškus patirtas skausmas, žiaurumas, jie tarsi suakmenėję, bet patys žmonės atrodo nesiblaškantys, susikaupę, pasiryžę bet kam, dauguma tapyti profiliu, nuleistomis akimis. Tik iš autoportreto menininkas žvelgia tiesiai į žiūrintįjį, šiame kūrinyje jis atrodo gerokai vyresnis nei iš tikrųjų buvo žūdamas, todėl kad karas pasendina dešimtmečiais. Taigi ir darbais, ir veiksmais Artemas sukūrė savo nemirtingą meną. Taip ir buvo pavadinta paroda. Veiksmo menas. Parodą Lietuvoje globoja Europos Parlamento narys P. Auštrevičius. EP narys anonsuos šią parodą savo vizito Alytuje metu, balandžio 12 d. 13.00 val. Šv.Benedikto gimnazijoje ir 14.30 val. Alytaus kolegijoje.
Alytuje ji bus eksponuojama iki birželio 8 dienos, pažymint Lietuvos Europos Sąjungoje narystės 20- metį ir minint Europos dieną. Kviečiame apsilankyti AKC ir apžiūrėti Artemo Azarovo parodą II–V 10–18 val. ir 1 val. iki kiekvieno AKC renginio.
EUROPE DIRECT Alytus centro informacija