Spalio  26 d., Alytuje vyko IQ forumas „Dzūkija 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės“. Tai – renginys Dzūkijos sostinės verslo, politikos ir visuomenės lyderius sukviečiantis jau trečią kartą.
IQ forume Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega ir Finansų ministerijos Investicijų departamento patarėjas P. Baniūnas. regionų verslininkams ir sprendimų priėmėjams pristatė Europos Sąjungos „Next Generation EU“ finansuojamą planą „Naujos kartos Lietuva“, o diskusijose su verslo ir savivaldos atstovais buvo aptariama, kaip racionaliausiai panaudoti šias investicijas. „Šiandien gyvename istoriniais laikais, kurie reikalauja istorinio atsako į atsiradusias krizes. Jei pažvelgtume visos Europos mastu, pastarieji trylika metų nuo 2008-ųjų buvo kupini krizių. 2008 m. prasidėjo pasaulinė finansų krizė, kuri neabejotinai skaudžiai palietė visas ES nares. Po to buvo euro nuosmukis, vėliau susidūrėme su migracijos krize, neišspręsti klausimai dėl Graikijos. O ne taip seniai teko ieškoti priemonių COVID-19 sukeltai pandemijai valdyti. Dabar turime karą Ukrainoje, kurio pirmieji žingsniai buvo padėti dar 2014-aisiais“, – konferencijoje sakė Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

Tačiau, M. Vaščegos teigimu, krizės ne susilpnino, o padėjo tapti stipresniems. EK vadovas kalbėjo, kad 2008 m. kilus krizei Europos Sąjunga (ES) dar neturėjo šiai problemai spręsti skirto biudžeto, teisinės bazės, politinės valios, bendrumo jausmo – nuo tada organizacija smarkiai pasikeitė. Į pirmąją krizę atsakas užtruko ketverius metus, tačiau prasidėjus karui Ukrainoje sankcijų paketą patvirtinti užtruko tik keturias dienas. „Esame visiškai kitaip nusiteikę politiškai, yra politinė valia, teisinė bazė, galime daug efektyviau atsakyti į kylančius sunkumus“, – tiegė EK vadovas.