Ukrainiečiai gali įsidarbinti Lietuvoje jiems netaikant darbo rinkos poreikio vertinimo, t. y. jie atleisti nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti. Jiems taip pat suteikta galimybė dirbti ir pagal laikinojo darbo sutartį ar vykdyti savarankišką veiklą.

Atvykęs asmuo privalo užsiregistruoti Migracijos departamente, tačiau po to gali įdarbinti beveik tomis pačiomis sąlygomis kaip Lietuvos piliečiai. Tačiau darbdavys turi:

  •  Įsitikinti, kad asmuo užsiregistravo Migracijos departamente ir turi išduotą registraciją patvirtinantį dokumentą, kuriame nurodytas vardas, pavardė, gimimo data, interesų Lietuvoje turinčio užsieniečio (ILTU) kodas ir elektroninės sveikatos istorijos (ESI) numeris;
  •  Per „Sodros“ informacinę sistemą EDAS pateikti asmens pasą ar ID (ar Migracijos išduotą registracijos kortelės kopiją) ir LDU pranešimą likus 1 darbo dienai iki užsieniečio įdarbinimo dienos;
    •    Mokėti ne mažesnį darbo užmokestį, nei tą patį darbą dirbantiems Lietuvos piliečiams.

Atkreipiamas dėmesįys, kad asmeniui nėra būtina turėti banko sąskaitą pradedant dirbti. Ji bus reikalinga darbo užmokesčio išmokėjimo dieną. Dauguma Lietuvos bankų siūlo greitai ir nemokamai atidaryti sąskaitas.

SVARBU. darbdaviai kviečiami aktyviai registruoti laisvas darbo vietas Užimtumo tarnybos tinklapyje pažymint, kad darbo vieta yra siūloma Ukrainos piliečiams.

Užimtumo tarnyba nuolat atnaujina informaciją savo interneto svetainėje: https://uzt.lt/ukrainieciu-idarbinimas/, taip pat renka darbdaviams rūpimus klausimus ir į juos atsako DUK skiltyje.

Parengta pagal LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją